Skip to main content

Każdy właściciel auta niezależnie od tego, jaki ma samochód, chce, aby ten możliwie jak najdłużej wyglądał tak, jak tuż po wyjeździe z salonu. Przy stanie niektórych dróg, zagrożeniach czyhających w trakcie postoju oraz jazdy, nietrudno o niewielkie zadrapania, odpryski lakierów, które wpływają nie tylko na wygląd estetyczny, ale też stan karoserii. Niestety każda niedoskonałość obniża wartość pojazdu, dlatego przy ewentualnej sprzedaży może okazać się to problemem. Jednak istnieją sposoby pozwalające uniknąć negatywnego wpływu czynników zewnętrznych na stan lakieru.

Sposoby zabezpieczenia lakieru samochodowego

Możliwości zabezpieczenia samochodów jest wiele. Każda z nich wyróżnia się innymi właściwościami oraz ceną, dlatego decyzja powinna zostać podjęta dopiero po uwzględnieniu swoich oczekiwań, a także ustaleniu budżetu. Do dyspozycji mamy m.in. woskowanie lakieru. W tym przypadku można podjąć się samodzielnego nakładania produktu. Wystarczy gąbkowy aplikator, miękka ściereczka z mikrofibry oraz wosk. Ten środek nabłyszczający świetnie zabezpiecza karoserię poprzez zamykanie rys przyczyniających się do powstawania ognisk rdzy, chroni przed negatywnym działaniem opadów atmosferycznych i ptasich odchodów. Co więcej, zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu na powierzchni samochodu, dzięki czemu nie ma konieczności tak częstego mycia.

Oczywiście oprócz zabezpieczenia karoserii przed różnymi czynnikami zewnętrznymi zabieg ten poprawia wygląd auta. W zależności od wybranego wosku można uzyskać inny efekt, np. lustra lub matowej powierzchni. Wszystkim, którzy chcą skuteczniej zakonserwować swój pojazd, poleca się oklejanie aut folią. Zarówno w Warszawie, jak i innych miastach nietrudno znaleźć firmy specjalizujące się w tego typu usługach. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto w to inwestować. Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dużo zależy od indywidualnych preferencji.

Oklejanie auta folią – zalety

Oklejanie auta folią zawsze ma sens, jednak najwięcej osób wybiera tę opcję w przypadku stosunkowo nowych lub zabytkowych pojazdów. W wyniku uszkodzeń spowodowanych normalną eksploatacją tracą one najwięcej na swojej wartości, dlatego dodatkowe defekty w postaci odpryskującego lakieru nie są pożądane. Odpowiednio zaaplikowana folia pozwala uniknąć tego typu drobnych uszkodzeń, co wynika głównie z funkcji samoregenerującej. Kamienie odbijające się podczas jazdy potrafią robić nie tylko mikrorysy, ale również wgniecenia, a bezbarwna powierzchnia skutecznie chroni przed tego typu szkodami.

oklejanie aut folią warszawa

Świeżość koloru dzięki oklejeniu

Aspekty zabezpieczające są praktycznie najważniejsze jeśli chodzi o folię PPF. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyne co zapewnia. Oklejanie auta wysokiej jakości produktem przyczynia się do wydobycia głębi oryginalnego koloru. Przedłużenie świeżości barwy pojazdu ma znaczenie m.in. przy sprzedaży, ponieważ ten nawet po latach wygląda jak nowy, ale także codziennym użytkowaniu ze względów estetycznych. Dzięki folii ochronnej właściciel nie musi się martwić o tak częste mycie, zalecane przez specjalistów. Duża eksploatacja samochodów szczególnie tych niegarażowanych zobowiązuje do wyjątkowego dbania o lakier. Folia nie jest podatna na zabrudzenia, stąd też łatwiej o utrzymanie jej w czystości.

Podsumowując

Decydując się na bezbarwną folię ochronną, należy wiedzieć, że jej trwałość zależy od stopnia eksploatacji. Do pielęgnacji powinno się używać specjalnych środków czyszczących niezawierających szkodliwych dla niej substancji. Koszty oklejenia są różne. Niektórzy decydują się na zabezpieczenie tylko poszczególnych elementów, inni całej karoserii. Cena uwarunkowana jest wielkością auta, jego modelem, a także wybranym przez klienta materiałem. Najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do naszego warsztatu w Warszawie w celu indywidualnej wyceny.

Leave a Reply