Skip to main content

Pytania i odpowiedzi

Zmiana koloru foliami wylewanymi

Dlaczego warto wykonać oklejanie samochodu folią barwną?

Zmiana koloru przy użyciu folii to najszybszy sposób na zupełnie nowy wygląd samochodu. Pokrycie całego auta folią to koszt nawet poniżej 5 tysięcy zł. Co ważne, oklejenie auta może mieć wpływ również na jego cenę na rynku wtórnym. Taki zabieg pozwoli bowiem utrzymać oryginalny lakier na nadwoziu w stanie nienaruszonym.

Zmiana koloru auta za pomocą foli to idealna ochrona dla lakieru! Warto pamiętać o tym, że samochody z drugą powłoką lakierniczą (a taka powstałaby po malowaniu), mają z reguły znacznie niższą wartość przy późniejszej odsprzedaży.

Jak wygląda proces zmiany koloru?

Najpierw pojazd jest dokładnie myty w naszej wewnętrznej myjni. Za pomocą specjalnych środków i zabiegów oczyszczamy lakier ze wszystkich zanieczyszczeń. Przed samym procesem klejenia odtłuszczamy lakier, aby przyklejona folia idealnie przywierała do powierzchni karoserii, imitując tym samym fabryczną powłokę lakierniczą.

Folia układana jest za pomocą specjalistycznych narzędzi i uplastyczniana termicznie w razie potrzeby. Po całym procesie pojazd jest wygrzewany do temperatury zapewniającej utrwalenie efektu i pamięci folii. Ostatnim etapem jest odstawienie auta na 24h w celu uzyskania całkowitej adhezji kleju i w razie potrzeby dodatkowe wygrzanie za pomocą promienników UV. W trakcie trwania całego procesu, samochód nie opuszcza nawet na chwilę naszego studio.

Jaka jest trwałość folii i jej rodzaje?

Profesjonalne oklejenie samochodu daje trwały efekt. W swojej pracy stosujemy tylko i wyłącznie folie od wiodących światowych producentów, jak choćby Avery, Arlon, 3M, Oracal czy KPMF. To produkty, które nie tylko zapewniają ciekawy efekt wizualny, ale również są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu, zyskasz pewność, że Twoje auto będzie doskonale wyglądać przez wiele lat. Użyte materiały posiadają wieloletnią gwarancję a na samą aplikację nasze studio również wystawia certyfikat i gwarancję.

U nas okleisz auto folią matową, połyskową, perłową, ale także aluminiową, metaliczną i folią typu carbon, a nawet folią imitującą chrom. Oferujemy także inne rodzaje folii na zamówienie. Zapewniamy także szeroki wybór kolorów folii – ponad 500 barw, wiele z nich to niestandardowe odcienie!

Czy oklejanie nie niszczy oryginalnego lakieru i czy można ją bezpiecznie usunąć?

Folia nie tylko zmienia kolor lakieru, ale również idealnie chroni jego powłokę przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, w postaci zarysowań, odprysków czy nawet różnego rodzaju przebarwień. Dzięki zastosowaniu folii, nawet po wielu latach eksploatacji lakier pojazdu będzie wyglądał praktycznie jak nowy! Aplikacja folii oraz jej zdejmowanie nie są w żaden sposób szkodliwe dla powierzchni lakieru.

W każdej chwili można je usunąć z nadwozia samochodu, nie pozostawiając przy tym żadnych szpecących śladów kleju. Wysoka jakość folii oraz sprawdzeni fachowcy sprawią, że po wizycie w Easy Wrap Twoje auto nabierze zupełnie nowego charakteru!

Czy wykonujemy folie dla każdego rodzaju auta?

Niezależnie od tego jakim autem jeździsz, zmienimy jego wygląd specjalnie dla Ciebie. Mieliśmy przyjemność pracować zarówno z autami kompaktowymi, klasy średniej oraz wyższej. Nie ma dla nas znaczenia czy to mały crossover czy duży SUV. Zobacz nasze dotychczasowe realizacje na stronie – folie zmieniające kolor wykonujemy absolutnie dla każdego rodzaju auta. Realizujemy także oklejanie samochodów ciężarowych, dostawczych czy autobusów. Zrealizowaliśmy również kilka projektów oklejania motocykli i łodzi.

Kolor wybierasz wg własnych preferencji z naszego wzornika ponad 500 barw, my bazując na naszym doświadczeniu możemy doradzić co będzie wyglądać lepiej na samochodzie danej klasy, pod warunkiem, że sprecyzujesz nam swoje oczekiwania. Jedno jest pewne – Twoje auto zmieni się nie do poznania.

Czy realizujemy oklejanie samochodów luksusowych?

Wiemy jak bardzo ważny jest każdy szczegół wyglądu luksusowego auta. Zdecydowaną większość naszych realizacji stanowią właśnie zamówienia związane z oklejaniem samochodów luksusowych i klasy premium. Nie ma dla nas znaczenia czy to luksusowa terenówka, coupe, czy to auto typu supersport. W naszym studio gościły już samochody takich marek, jak Ferrari, Porsche, Lamborghini i Corvette.

Perfekcyjna precyzja wykonania oraz najwyższa jakość stosowanych przez nas materiałów sprawiają, że Twoje auto po wizycie
w EasyWrap zmieni się nie do poznania! Profesjonalnie naklejona folia praktycznie niczym nie różni się od oryginalnej, fabrycznej powłoki lakierniczej samochodu.

Czy każdy element samochodu da się okleić?

Co do zasady, każdy element samochodu, który jest lakierowany, można okleić folią. Folia nie będzie się trzymać na elementach plastikowych jak np. czarne niemalowane zderzaki.

Na życzenie klienta oklejamy także elementy wewnętrzne np. dekory. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, jeśli określisz swoje oczekiwania, postaramy się spełnić nawet te najbardziej odjechane. Na cuda trzeba będzie ewentualnie chwilę zaczekać.

Czy pojazd przed oklejeniem wymaga specjalnego przygotowania?

Bezpośrednie przygotowanie do oklejenia zawsze wykonujemy we własnym zakresie. Ważnych jest jednak kilka zasad. Jeśli któryś z elementów auta był niedawno lakierowany, należy odczekać aż lakier przestanie pracować. W zależności od pory roku i pogody może to być od 2 do nawet 4 tygodni. Aby zagwarantować właściwą adhezję kleju należy bezwzględnie usunąć wszelkie powłoki ceramiczne, twarde woski, itp. Z tego względu ważne jest, abyście nam dokładnie i szczerze odpowiedzieli na zadawane pytania.

Ile trwa usługa realizacji usługi oklejania?

Czas realizacji zależny jest od wybranej opcji oklejania. Pomijając etap przygotowania samochodu do oklejenia, realizujemy oklejanie w wariancie podstawowym (oklejanie zewnętrzne) jak również rozszerzonym o oklejanie wnęk karoserii ewentualnie wnęk drzwi. Tym sposobem jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Po aplikacji folii pojazd przez 24h powinien pozostać u nas, tak aby folia w 100% ułożyła się na samochodzie. Dlatego w zależności od wybranego wariantu oklejania, proces może trwać od 3 do 6 dni. W tym czasie samochód pozostaje bezpieczny od dachem naszego studio.

Czy można odliczyć VAT za usługę oklejania auta?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i wykonujesz czynności opodatkowane VAT, możesz odliczyć podatek od usługi oklejania auta. Zgodnie z polskim prawem podatkowym, przysługuje Ci pełne odliczenie VAT, ponieważ koszt oklejania nie jest wydatkiem związanym z eksploatacją czy użytkowaniem pojazdu firmowego.

Reklama na pojazdach

Dlaczego warto okleić samochód folią reklamową?

Samochody firmowe (flotowe) od dawna wykorzystywane są, jako nośniki reklamy firmy. Eksperci wskazują, że przy pomocy aut oklejonych reklamą, można uzyskać o wiele lepszą ekspozycję marki w przestrzeni społecznej, niż przy pomocy tradycyjnych nośników takich, jak telewizja, radio czy prasa. W ten sposób za niewielkie pieniądze można dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów.

Nie bez znaczenia jest fakt, że koszt oklejania jest relatywnie niewielki w porównaniu do korzyści jakie da nam poruszanie się pojazdem, który jest wizytówką firmy.

W jaki sposób przygotowywana jest folia reklamowa?

Przygotowanie folii reklamowej do oklejenia samochodu rozpoczyna się od przygotowania projektu wstępnego, który wykonujemy po rozmowie z klientem i poznaniu jego oczekiwań. Zależnie do tego, czy pokrywany jest cały samochód, czy jedynie nanoszone niewielkie logo na drzwi projekt posiada określoną wielkość, zawierając unikalne motywy graficzne lub napisy. Gotowy motyw nanoszony jest na folię wylewną za pomocą nadruku ploterowego. Nadruk może być wykonany w dowolnej kombinacji kolorystycznej z wykorzystaniem szerokiej palety barw CMYK. Wydruki, w celu przedłużenia ich żywotności, są laminowane. Folia jest następnie przycinana do odpowiedniej wielkości, dzięki czemu można ją znacznie wygodniej aplikować w wybrane miejsca karoserii.

Dlatego warto powierzyć oklejanie podmiotowi, który nie tylko specjalizuje się w oklejaniu, ale ma także doświadczenie w przygotowaniu i produkcji reklam. Nasze studio jest częścią firmy Easy Solutions, która z sukcesem funkcjonuje od wielu lat jako drukarnia i agencja reklamowa w podwarszawskim Wołominie. Dzięki temu, posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania i wykonania reklam. Nasi graficy nie tylko przygotują projekt i wizualizację, ale także po ich zatwierdzeniu przez klienta, zajmiemy się bezpośrednio jej realizacją.

Jak wygląda przygotowanie samochodu do oklejenia reklamą?

Oklejanie reklamowe wymaga przede wszystkim starannego przygotowania powierzchni karoserii, dzięki któremu folia zintegruje się z lakierem. Pierwszym krokiem jest dokładne usunięcie fizycznych zanieczyszczeń, błota, kurzu za pomocą detergentów. Zabieg ten gwarantuje idealną gładkość oklejonej karoserii i eliminuje ryzyko jej odklejania, a także pozwala na właściwe przywieranie okleiny.

Oczyszczona karoseria wymaga starannego odtłuszczenia, bowiem tłuste powierzchnie gorzej przyjmują klej. W tym celu niektóre elementy samochodu są demontowane. Do takich zalicza się uszczelki, lusterka, lampy i antenę. Czynność tę przeprowadzamy, korzystając ze specjalistycznych preparatów chemicznych dedykowanych przez producentów folii swoim wyrobom, we własnej myjni wewnątrz studio.

Czy mogę okleić reklamą dowolną część samochodu?

Oklejanie reklamą samochodową może być wykonywane na każdej lakierowanej części pojazdu. Z taką powierzchnią doskonale integruje się klej, gwarantując trwałość przez długi okres użytkowania. Niezalecane do oklejania folią reklamową są elementy nielakierowane takie, jak zderzaki samochodu czy jego listwy boczne wykonane z tworzyw lub metalu.

Przeciwwskazaniem do oklejania reklamą jest też każda część gumowa, czyli widoczne na zewnątrz uszczelki i wyposażenie wykonane z tego materiału. Folia nie będzie się również trzymać na powierzchniach chropowatych, nierównych i zaatakowanych przez rdzę. Możliwe jest natomiast pokrycie reklamą całej powierzchni samochodu, które tworzy ciekawy efekt 3D.

W jaki sposób przebiega oklejanie auta i ile to trwa?

Oklejanie reklamą samochodów rozpoczyna się od rozłożenia przygotowanej folii na powierzchni karoserii. Po dokładnym, ręcznym wygładzeniu stosujemy specjalne narzędzia, dzięki którym podgrzana folia i klej są bardziej podatne na rozciąganie i łączenie. Następnie folię przycina się i zaprasowuje za pomocą rakli, zwiększającej dokładność przylegania przy krawędziach.

Oklejanie samochodów wykonywane jest w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie, sprawdzone metody i technologie. Dzięki nim do minimum uprościliśmy czynności i skróciliśmy czas usługi oraz zwiększyliśmy jej jakość. Czas oklejania uzależniony od wielu czynników, w tym od wielkości powierzchni auta czy skomplikowania aplikacji (wszelkie zagięcia i załamania). Całkowite oklejenie pojazdu trwa minimum 3 dni.

Czy reklama na samochodzie jest bezpieczna dla karoserii?

Reklama jest całkowicie bezpieczna dla karoserii Twojego samochodu. Można ją bez problemów usunąć, a klej nie pozostawia po sobie żadnych śladów na powierzchni lakieru. Co ważne, wykorzystywana przez nas wysokiej jakości folia dodatkowo chroni lakier przez zarysowaniami, matowieniem i innymi uszkodzeniami.

Bezbarwne folie ochronne PPF

Co oznacza zdolność do samoregeneracji folii PPF?

Bezbarwna folia poliuretanowa (PPF) to wyjątkowo elastyczny, ultranowoczesny materiał o bardzo dużej odporności na przebicie. Użytkowane przez nas folie nowej generacji pokryte są powłoką samogojącą się, dzięki której drobne rysy
znikają samoistnie po wystawieniu auta na działanie temperatury. Wystarczy, że samochód podgrzeje się na słońcu do ok 80 stopni.Możemy w tym celu użyć również specjalistycznej opalarki lub zwykłej suszarki do włosów.

Folie te charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na przebicie i stosowane są m.in. w bolidach Formuły 1 oraz jako fabryczne wyposażenie samochodów marki Lotus. Wszystkich niedowiarków zapraszamy do naszego studio na prezentację możliwości tego wyjątkowego produktu.

Czy folia PPF pozostaje widoczna na samochodzie?

Dzięki jakości użytych materiałów, precyzyjnym szablonom 3D i doświadczeniu jakie posiadamy w tym zakresie, jesteśmy w stanie dopasować folię idealnie się do każdego elementu pojazdu.

Folia ma wyjątkową przejrzystość i pozostaje niewidoczna podczas użytkowania, podczas gdy utrzymuje lakier samochodu w idealnym stanie mimo upływu lat.

Czy zabezpieczony folią PPF samochód wymaga specjalnych zabiegów?

Nakładane przez nas folie ochronne PPF nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów kosmetycznych. Samochód można normalnie myć i woskować, choć odradzamy naszym klientom wizyty w myjniach automatycznych tzw. Szczotkach. Są one często brutalne dla wszystkich powierzchni zarówno oklejonych jak i oryginalnego lakieru.

Czy na folię PPF można nałożyć powłokę ceramiczną?

W celu dodatkowego zabezpieczenia folii i przedłużenia żywotności koloru, dodatkowo proponujemy aplikację na folię dedykowanej do tego celu powłoki ceramicznej. Folie w połysku są przed tym dodatkowo polerowane, co potęguje efekt głębi koloru. Powłoka powoduje także wolniejsze brudzenie oraz znacznie ułatwia domywanie pojazdu, stanowiąc jednocześnie filtr UV.

Oklejanie szyb i lamp samochodowych

Czy oklejanie jest dopuszczalne wg kodeksu drogowego?

Zgodnie z polskim kodeksem drogowym przyciemnianie szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich określone jest minimalną przepuszczalnością światła (szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją;
szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70% potwierdzona homologacją). Szyby fabryczne mają już pewien stopień przydymienia, co powoduje, że nie można ich w zasadzie oklejać.

Można natomiast przyciemniać pozostałe szyby w dowolnym stopniu, lecz tylko pod warunkiem, że samochód wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe).

Innym. bardzo ważnym aspektem związanym z przyciemnianiem szyb są atesty na folie. Każda folia przyciemniająca musi posiadać homologację, potwierdzającą dopuszczenie do obrotu i możliwość stosowania w pojazdach – taki dokument wydawany jest przez Instytut Szkła i Ceramiki. Jeżeli dana folia nie posiada takiego certyfikatu, wówczas jej montaż w aucie jest po prostu nielegalny, co wiąże się w przypadku kontroli z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Czy przyciemnianie szyb łamie gwarancje producenta?

Dzięki temu, że jest to zabieg wykonywany tylko na same szyby, bez trwałej ingerencji w strukturę nadwozia czy silnika samochodu, nie ma ryzyka, że producent cofnie gwarancję na cały samochód – a poza tym, jest to proces całkowicie odwracalny. Podsumowując, przyciemnienie szyb nie wpływa na gwarancję, nawet nowych pojazdów.

Czy dajemy gwarancje na przyciemnione szyby?

Używamy tylko najwyższej jakości atestowanych materiałów, ale przede wszystkim jesteśmy pewni jakości wykonywanych przez nas zabiegów. Dlatego wszystkie przyciemnione przez naszą firmę szyby objęte są 5 letnią gwarancją.

Nasze doświadczenie obejmuje również współpracę z największymi salonami samochodowymi. Sprawia to, że efekt końcowy
w przypadku oklejonych przez naszą firmę szyb naprawdę robi wrażenie.

Czy szyba oklejana musi być wyjmowana?

Efekt oklejania w przypadku wyjęcia szyby jest znacznie lepszy, a zdecydowanie wolimy doradzać naszym klientom usługi wysokiej jakości. Dzięki doświadczeniu jakie posiadamy w tym zakresie gwarantujemy, że jest to zabieg w pełni bezpieczny.

Będąc jednak w pełni szczerym nie jest to konieczność. W przypadku więc klientów, którzy nie życzą sobie demontażu szyb, również możemy wykonać oklejanie – wszystko zależy więc na jaki wariant zdecyduje się klient.

Ile trwa realizacja oklejania szyb?

Z reguły sam zabieg trwa najwyżej kilka godzin nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych realizacji. Jednakże dla zapewnienia czasu na przygotowanie i dokładne wyschnięcie folii warto umówić termin z wyprzedzeniem i pozostawić samochód rano, a odebrać na koniec dnia.

Dla niecierpliwych możliwa jest realizacja „od ręki” i po przekazaniu można poczekać na odbiór i oglądać pracę nad swoim autem na żywo.