Skip to main content

Zmiana koloru samochodu jest kosztowna, ale warto wiedzieć, że nawet niewielkie modyfikacje mogą przyczynić się do polepszenia wyglądu auta. Mowa oczywiście o przyciemnieniu szyb oraz reflektorów. W zależności od indywidualnych preferencji i budżetu istnieją różne opcje. Niektórzy decydują się na nałożenie specjalnej folii tylko na tylne szyby, inni jedynie na lampy. Możliwości jest naprawdę dużo. To od klienta zależy rodzaj zastosowanej folii, miejsce oraz stopień zaciemnienia.

Zalety folii przyciemniającej szyby samochodowe

Przyciemnianie szyb samochodowych cieszy się dużą popularnością w Warszawie i innych miastach Polski. Wynika to przede wszystkim z zalet płynących z wykonania takiej usługi. Aspekty wizualne to pierwsze co przychodzi większości osób do głowy, jednak to nie jedyne co gwarantuje. Folia zwiększa również komfort kierowcy i pasażerów oraz bezpieczeństwo jazdy. Z uwagi na swoje właściwości ma podobne działanie do okularów przeciwsłonecznych, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Oślepiające promienie słońca to problem nie tylko w ciepłe pory roku, ale także te chłodne, szczególnie zimą. Odbijając się od śniegu, potrafią znacząco ograniczyć pole widzenia, narażając tym samym na potencjalne zagrożenia, jakimi są kolizje i wypadki.

Większy komfort podróżowania

Długie trasy bywają uciążliwe, szczególnie jeśli podróżuje się z małym dzieckiem. Wpadające do wnętrza auta słońce potrafi skutecznie wybudzić malucha ze snu, a jego ponowne uśpienie to nie lada wyzwanie. Przyciemnione szyby to rozwiązanie tego problemu. Światło nie przeszkadza w śnie, a pozostali pasażerowie mogą się odprężyć. To nie wszystkie zalety, jakie niesie ze sobą zdecydowanie się na tę niewielką modyfikację. Zarówno w przypadku rodziców z dziećmi, jak i wszystkich jeżdżących to świetne sposób na zachowanie prywatności. Inni uczestnicy ruchu drogowego nie widzą, co znajduje się we wewnątrz, dlatego podróż wydaje się bardziej komfortowa.

Mniejsze nagrzewanie się samochodu

O ile zimą nagrzewanie się auta przez promienie słoneczne nikomu nie przeszkadza, tak latem wręcz przeciwnie, ponieważ potrafi to znacząco obniżyć komfort podróżowania. Z tego też względu coraz więcej osób decyduje się na przyciemnianie szyb w samochodzie. Kierowcy i pasażerowie z pewnością odczują różnicę, gdy po kilkugodzinnym postoju w słonecznym miejscu wsiądą do środka. Oczywiście temperatura wewnątrz zależy od wielu czynników w tym m.in. od stopnia przyciemnienia. Warto jednak mieć na uwadzę fakt, że folia na szybach nie zastąpi sprawnej klimatyzacji, zminimalizuje jedynie nagrzewanie się.

przyciemnianie szyb w samochodzie

Ochrona tapicerki przed blaknięciem

Promienie słoneczne przyczyniają się nie tylko do fotostarzenia skóry. Mają również wpływ na blaknięcie materiałów, w tym tapicerek. Z perspektywy właściciela, którego auto traci na wartości to negatywny aspekt, ale można mu przeciwdziałać. Dzięki zabiegowi przyciemnienia szyb specjalną folią negatywne działanie promieni słonecznych przestanie mieć tak duże znaczenie, a tapicerka nawet po kilku latach wciąż będzie świetnie się prezentować. Niezależnie od tego, jaką barwę ma wnętrze pojazdu – ciemną czy jasną, należy wziąć to pod uwagę, ponieważ utrata koloru dotyczy każdej z opcji.

Przyciemnione szyby – zwiększone bezpieczeństwo

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka uczestnictwa w kolizji lub wypadku, będąc kierowcom czy nawet pasażerem. Niestety zdarzają się one stosunkowo często, dlatego warto spojrzeć na przyciemnianie szyb również z tej perspektywy. Gdy dochodzi do rozbicia szyby, folia scala jej fragmenty. Szkło zatem nie rozpryskuje się, tym samym kalecząc pasażerów czy kierowcę. W świetle przytoczonych argumentów można śmiało stwierdzić, że inwestycja w taki zabieg upiększający samochód ma też praktyczne zastosowanie. Właściciele firm mogą także zainwestować w reklamę na auto, która nie tylko zmieni wygląd pojazdu, ale stanie się promocją na kółkach.

Leave a Reply