Skip to main content

Współczesne metody wizualnego tuningu potrafią zaskoczyć. Wygląd karoserii jest tym, co wysuwa się na pierwszy plan podczas oglądania auta, dlatego też dobrze, jeśli przedstawia się nieskazitelnie. By podrasować estetykę powłok, obecnie stosuje się car wrapping, czyli oklejanie samochodu specjalną folią ochronną. Zabieg stosuje się ze względu na estetyczne efekty, ale nie tylko. Warto sprawdzić nowinki technologiczne, by dowiedzieć się, ile potrafią przynieść korzyści.

Jak działa car wrapping i na czym polega?

Jeszcze do niedawna najczęściej stosowanym zabiegiem w kwestii zmiany koloru karoserii było lakierowanie. Koszty malowania auta nie należą jednak do najniższych, a mimo to utworzona w ten sposób powłoka może ulegać pęknięciom. Na takim efekcie z pewnością nie zależy żadnemu kierowcy, dlatego powodzeniem zaczął cieszyć się car wrapping. Co to za metoda? Jak sama nazwa wskazuje, polega na oklejaniu auta specjalnymi, termokurczliwymi foliami, dzięki którym pojazd zyskuje nową, wizualnie atrakcyjną, odporną na zabrudzenia i lekkie uszkodzenia, warstwę zewnętrzną. Jej zadaniem jest także poprawa stanu technicznego karoserii oraz zakrycie płytkich rys. Daje też możliwość całkowitej zmiany koloru, dzięki bardzo szerokiemu wyborowi barw i odcieni folii. Pozwala również stworzyć wyraziste efekty wizualne, takie, takie jak satynowe, matowe czy metalowe wykończenie. A to wszystko bez trwałej ingerencji w oryginalny lakier.

Początki oklejania samochodu folią sięgają do lat 70. XX wieku, gdzie taki zabieg miał przynosić marketingowe korzyści. Car wrapping do dziś służy sektorowi biznesowemu – nadruki na autach stały się już dawno codziennością, a mimo to nadal pozostają efektywnym elementem brandingu, dzięki któremu można z łatwością przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, a także podkreślić profesjonalizm marki. Z naszego doświadczenia, jako firmy oferującej wrapping, wynika, że zarówno oferta personalizacji firmowej floty, jak i wydobycie pełnego potencjału estetyki auta na użytek prywatny, cieszy się współcześnie popularnością i uznaniem, szczególnie w Warszawie.

wrapping warszawa

Zalety i wady car wrappingu w porównaniu tradycyjnych metod

Tym, co z pewnością uczyniło foliowanie auta tak popularnym zabiegiem, jest efekt i szybkość zabiegu. W profesjonalnym warsztacie car wrapping wykonuje się w krótkim czasie, dzięki czemu niemalże ekspresowo można cieszyć się efektem, a wizualnie odmieniony pojazd wyruszy ponownie w trasę. Podczas gdy usługi lakiernika przeciągają się często do kilku tygodni, jeśli chodzi o całościową zmianę koloru, w warsztacie takim jak nasz, metamorfoza potrwa zaledwie kilka dni. Każdy kierowca zyskuje możliwość wyboru nowego koloru spośród bardzo szerokiej palety barw i odcieni, a – co za tym idzie – na uczynienie posiadanego modelu auta jedynym w swoim rodzaju. Istnieją także folie bezbarwne, nadające piękny efekt tafli. Jeśli chodzi o trwałość tej metody, wszystko zależy od wybranego typu i jego parametrów wytrzymałościowych – najczęściej jest w stanie wytrwać do pięciu lub siedmiu lat. Folię samochodową można często wymieniać bez ryzyka uszkodzenia oryginalnego koloru.

Co należy do wad folii PPF? Proces oklejania posiada duży stopień trudności. Zabieg lepiej jest oddać w ręce profesjonalistów takich jak my, ponieważ wymaga on użycia specjalistycznych narzędzi, urządzeń, szerokiej wiedzy i precyzyjnego działania Dla wielu osób cena usługi będzie wysoka – w tym przypadku proponujemy raty 0%, by spełnienie marzeń o odnowie auta było dostępne dla każdego kierowcy.

Rodzaje folii do car wrappingu

Folia samochodowa jest wykonana z poliuretanu, termoplastycznego materiału, odpornego na uszkodzenia. Ma on właściwości hydrofobowe gwarantujące odpychanie drobnych cząsteczek. Dostępne są różne rodzaje folii. Dzieli się je ze względu na budowę lub zastosowanie. Pierwszym typem jest folia monomeryczna. Nadaje się ona głównie do tworzenia reklam na płaskiej i równej powierzchni. Wyższy stopień trwałości posiada folia polimerowa, która równie często służy celom marketingowym. Wykonana w ten sposób okleina jest w stanie przetrwać dłużej na karoserii pojazdu. Najlepsze efekty wizualne przynosi folia wylewana. Za tę jakość trzeba zapłacić najwięcej, ale efekt jest najbardziej spektakularny.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o typy i rodzaje oklein samochodowych. Producenci oferują znacznie więcej pod kątem zaaranżowania na powłoce efektów wizualnych. Za ich pomocą można wykonać połyskującą, satynową, brokatową czy mieniącą się różnorodnymi kolorami powłokę typu kameleon, warstwę, a także wiele innych.

Wygląd auta jest niemalże tak samo ważny, jak jego stan techniczny. Samochód o mieniącej się, estetycznej powłoce będzie dla wielu kierowców powodem do dumy. Poza tym nadaje mu indywidualnego charakteru. Car wrapping to usługa dla tych, którym dbanie o estetykę pojazdu przynosi wiele satysfakcji i przyjemności.

Leave a Reply