Skip to main content

W kwestii personalizacji auta ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Postęp technologiczny umożliwia wykonanie na karoserii niemalże dowolnego pomysłu na własną kreację nadwozia. Tym celom obecnie służy także między innymi car wrapping – daje niesamowity wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wybór kolorów i wszelkich odcieni, ale nie tylko. Najwięksi pasjonaci tuningu cenią sobie tę metodę ze względu na opcję stworzenia indywidualnego stylu pojazdu, dzięki zastosowaniu folii nadających oryginalny efekt wizualny. Warto zaczerpnąć inspiracje z najnowszych trendów, by uwadze wielbiciela aut nie uszedł żaden hype.

Oklejanie samochodów jako sposób wyrażania własnego stylu

Wygląd pojazdu, podobnie jak ubioru, można swobodnie stylizować. Dla wielu osób będzie on wyrazem własnego ja. Car wrapping to oklejanie samochodów specjalną folią po to, aby nadać pojazdom odmiennego wyglądu, niemniej jednak ważne, by zapewnić im lepszą ochronę przed wszelkimi zanieczyszczeniami – kurzem, śniegiem, gradem, odpryskami z piasku, błota czy soli drogowej. W naszym studiu w Warszawie wykonujemy zarówno standardowe zlecenia na folię bezbarwną, jak i podejmujemy się bardziej kreatywnych pomysłów.

Oklejanie aut – jakie style i kolory wychodzą na prowadzenie?

W kwestii ukochanych przez Polaków kolorów, trendy od dawna pozostają niezmienne – dominują szarości, biel i czerń. Przełamaniem schematów ostatnich lat okazała się być zieleń, w jej niecodziennych odcieniach – butelkowym czy ciemnooliwkowym. Coraz częściej na drogach można spotkać także pojazdy utrzymane w pomarańczu, brązie lub fiolecie, choć to jeszcze bardzo rzadko stosowane tonacje. Kierowcy z Warszawy stawiają na oryginalność, by wyróżnić swój pojazd na ulicach metropolii. Koncerny samochodowe zazwyczaj oferują ograniczoną gamę kolorystyczną, dlatego właściciele pojazdów decydują się na oklejanie samochodu folią, dostępną w znacznie szerszym wyborze barw.

Także u nas w studiu oferujemy zarówno jednolitą powłokę podwozia, jak i rozmaite efekty wykończeniowe. Folia wylewana o chropowatej lub wzorzystej strukturze może być aplikowana całościowo lub fragmentarycznie na niektóre części karoserii. Niezależnie od kształtu danego samochodu, strukturalne folie łatwo dopasowują się do wszelkich obłości i wycięć, bez widocznych łączeń. Duże zainteresowanie wzbudza takie wykończenie, jak struktura plastra miodu – to heksagonalne wyżłobienie można zastosować nie tylko na zewnątrz auta, ale także na niektórych elementach wnętrza. Równie spektakularny jest efekt szczotkowania – szczotkowane srebro lub stal to nowa moda w dziedzinie kreacji nadwozia.

Oklejanie aut i efekty specjalne

Starając się ciągle sprostać oczekiwaniom miłośników motoryzacji, co chwilę na rynek trafiają nowe folie PPF o nietuzinkowych wzorach, kolorach i efektach. Dla wielu posiadaczy aut podkręceniem stylu jest matowe, satynowe, perłowe czy chromowane wykończenie, nadające wyglądu spod znaku premium. Nowością jest folia high gloss, nadająca bardzo wysokiego połysku. Z kolei black piano to propozycja stworzenia karoserii w odcieniu bardzo głębokiej czerni. Stosuje się ją także do pokrycia kokpitu czy elementów drzwiowych, by nadać im wysokiego połysku. Wśród efektów królują te tworzące wrażenie przechodzenia kolorów – tu nadmienić można nie tylko słynny odcień kameleon, ale też perłowy.

Kameleon to efektowna struktura, która nadal posiada wielu zwolenników. Kolory przechodzą między sobą w zależności od kąta padania światła, co przyciąga wzrok i intryguje. W naszym studiu w Warszawie posiadamy także w ofercie specjalny rodzaj z motywem galaxy. Wykorzystuje on podobny patent – kolory, tak w jak folii kameleon, przechodzą między sobą, ale do tego dochodzi grafika zainspirowana kosmosem. Oklejanie aut przynosi nam tak wiele satysfakcji, chociażby dlatego, że istnieje tyle typów oklein. Różne efekty można ze sobą łączyć, jak na przykład matową powłokę z efektem brokatu.

Satysfakcji z własnego pojazdu nie osiąga się tylko dzięki szybkiej i płynnej jeździe. Doskonały i perfekcyjny wygląd to także aspekt, który dla wielu posiadaczy czterech kółek jest znamienny. Dzięki foliom z efektem każdy użytkownik może swobodnie stylizować swój ukochany pojazd, a co ważne – bez ryzyka dla oryginalnego lakieru. Powłokę można wymieniać, jest ona bezpieczna dla karoserii i nie powoduje żadnych uszkodzeń, pozwala to bez problemu przeprowadzać metamorfozę pojazdu co kilka lat.

Leave a Reply